Giller

Fotoğraf Çekme Önerileri

Kedinizin - köpeğinizin fotoğrafını çekmek için ileri teknoloji ürünü fotoğraf makinesi kullanmanız, profesyonel fotoğraf anlayışınızın olması şart değildir. Beş mega piksel dijital fotoğraf makinesi veya fotoğraf çekme donanımı yüksek cep telefonu ile de iyi fotoğraflar çekebilirsiniz. Kedinizin - köpeğiniz fotoğrafını çekmeden önce, dijital fotoğraf makinenizin veya cep telefonunuz menüsüne girip, boyut ve fotoğraf kalitesi ayarlarını en yükseğe getirip, sabitleyiniz.

Kedinizin - köpeğinizin objektifin tam odak noktasında, kadrajın içinde olmasına dikkat ediniz. Çok uzak veya çok yakın plan çekim yapıyorsanız, objektifi mesafeye göre ayarlayıp, net, pırıl pırıl görüntüler elde edebilirsiniz.

Gün ışığında veya aydınlık ortamda fotoğraf çekerseniz ve ışığın kedinize - köpeğinize önden vurmasını sağlarlarsanız iyi sonuç alırsınız. 

Karışık renkli desenli halıların, kilimlerin, örtülerin üstünde çekilen, arka palanı çok renkli olan fotoğraflarda, kedilerin-köpeklerin tüylerinin renkleri belirginleşemediği için, arka planın sade olması kedinizin-köpeğinizin güzelliğini daha iyi gösterir.

Kediniz-köpeğiniz, istisnalar hariç durup size poz vermeyecek. Kendinizi onlara göre konumlandırıp, mümkünse hiç ses çıkarmadan, sakin davranıp, oyun ortamı hazırlayıp, nefis enstantaneler yakalayabilirsiniz.

© 2005-2015 Giller'in resmi web sayfasıdır. İzin alınmadan kopyalanamaz.